Druhý pilot (letadlo, vrtulník)
Druhý pilot (letadlo, vrtulník)

Druhý pilot je hlavním zástupcem pilota

Pilot je důležitou součástí jak letadla, tak vrtulníku. Díky nim je možné, aby tento prostředek vůbec mohl vzlétnout. Je to osoba, která vrtulník či letadlo ovládá a má platný pilotní průkaz, včetně všech důležitých kurzů a zkoušek. Pilot se tak snaží o plynulý a bezproblémový let. Odpovídá za posádku letadla či vrtulníku. Kontroluje nejen palivo a rychlost letounu, ale také hydrauliku, směr, teplotu oleje a mnoho dalších, velmi důležitých věcí.

Zažijte na vlastí kůži pocity pilota. Vybrat si můžete řízení vrtulníku nebo letadla. Hlavní pilot, který Vám bude vždy po ruce, Vám nejdříve vysvětlí ovládání letounu. Společně si naplánujete směr letu, zkontrolujete si celý letoun, přístroje, meteorologické podmínky, vyžádáte si povolení ke startu, a poté bude vše již ve Vašich rukou. Opravdu. Nejedná se o žádný simulátor. Ale nemusíte si dělat žádné starosti, když si nebudete vědět rady, hlavní pilot Vám rád pomůže. Zážitek může být omezen věkem a účastník nesmí mít žádné zdravotní problémy. Tak šťastný let.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
strach
69%
vzrušení
95%
náročné psychicky
60%
adrenalin
80%
dovednosti
82%
rozhled
80%
pro dospělé
100%
mrazení
73%

Mikko
vzrušení 93%
náročné psychicky 50%
adrenalin 79%
dovednosti 81%
rozhled 79%
pro dospělé 100%
strach 74%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.